Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Aktualności

Artykuły

 • Powitanie na stronie

  Witamy na stronie Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu


  Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Lublińcu jest specjalistyczną placówką świadczącą usługi dla osób z terenu powiatu lublinieckiego.

   
  Czytaj Więcej o: Powitanie na stronie
 • Historia Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

  Współczesny rozwój wsparcia społecznego nie jest możliwy bez szacunku wobec pracy tych, którzy byli pierwsi i bez odniesień do  przeszłości. Tak jak w życiu rodziny istotną rolę odgrywają jej przodkowie, tak w życiu instytucji, szczególnie takiej, która zajmuje się wychowaniem, ważne są „korzenie” i wkład pracy poprzedników. Tradycja i tożsamość placówki tworzy jej współczesny dorobek i osiągnięcia. Ponad 45-letnia historia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lublińcu to historia metod i form pracy, budynków i miejsc, z którymi była ona związana, ale przede wszystkim historia osób, które tu pracowały, historia pomocy dziecku i jego rodzinie. Powołana 1 września 1968 roku przez Inspektorat Oświaty w Lublińcu placówka otrzymała nazwę Powiatowej Poradni Wychowawczo-Zawodowej.
  Pierwszym kierownikiem placówki został Józef Wawrzyńczyk, a po roku kierownictwo objął pedagog Michał Styczyrz. Kolejnym dyrektorem Poradni w 1975 roku została Krystyna Orzeszko, która pełniła tę funkcję ponad 20 lat.

  Czytaj Więcej o: Historia Publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej